İbrahim Ada Kimdir.

Ud Türk Musikisi için çok önemli bir enstrümandır. Bu enstrümanla ilgili genel bir kanaat vardır ki oda; en iyi ud yapımcıları belli bir yaşın üzerinde olanlardır. Fakat İbrahim Ada bu genel kanaati yıkarak çok genç bir yaşta kendini ispatlayıp , Udlarını Türkiye’de ki en iyi ud üstatlarına tanıtmayı ve beğendirmeyi başarmıştır. Bu gün birçok kişi tarafından tanınan, bir çok ud üstadıyla çalışmaktadır.


Evvelden beri iyi ud yapımcıları yanlarına yeni bir kişi yetiştirmekten kaçınmıştır bu sebeple günümüzde bu işi çıraklıktan öğrenen( alaylı) çok az kişi bulunmaktadır. Şu anda sadece konservatuar ud yapım bölümündeki sayılı öğrenciler bu işin eğitimini almaktadır fakat birçoğu da bu işi devam ettirmemektedir.


İbrahim Ada çok küçük yaşta bu işe gönül vermiş ve bir ağaçtan , yaşayan bir sanat eseri yaratmanın hazını alarak kendini bu konuda eğitmiş ve geliştirmiştir.


Bugün İbrahim Ada’nın Büyükçekmece’de ki Atölyesi kendine has havasıyla her gün birçok müzisyenin uğrak yeri haline gelip, muhabbet ve müziğin birleştiği küçük bir sanat merkezi haline gelmiştir. Sizlerinde yolu Büyükçekmece’ye düşerse bu hoş sohbete katılmak ve bu güzel ortama dahil olmak isterseniz atölyemizin kapısı her zaman açıktır.

Hayat Hikayesi

İbrahim Ada 1980 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.
Orta okul yıllarından sonra çalışma hayatına başladı. Farklı birçok alanda çalıştıktan sonra ağabeyinin İbrahim'in el becerisini fark  etmesi ile bir ud ustasının yanına çırak olarak girmiştir. Askere gidene kadar ustasıyla çalışmış, askerden sonra Bakırköyde ilk atölyesini kurmuştur.5 yıl kadar Bakırköyde Keman Yapımcısı İsmet Ayan ile birlikte çalıştıktan sonra atölyesini Taksim'e taşımış ve orada tek başına çalışmaya başlamıştır. Daha sonra evlenerek evini Büyükçekmece'ye taşımış , mesafelerin uzaklığı sebebiyle atölyesini de Büyükçekmece'ye taşımaya karar vermiştir. Büyükçekmece'de atölye olarak kalmayıp aynı zamanda müzik mağazası haline gelmiştir.Burada aynı zamanda küçük bir derslik de oluşturarak , müzik severlerlerin ders alabilecekleri bir ortam da sağlamıştır. Şu anda İbrahim Ada Türkiye ve diğer birçok ülkeden müzikseverlere ulaşmayı başarmış.Ve otantik bir ortam yaratarak , müzikğe gönülveren kişilerin hem alışveriş yapabilecekleri ,ders alabilecekleri , müzik sohbetleri yapabilecekleri ve bir udun yapımını izleyebilecekleri bir uğrak yeri haline getirmiştir. 

Hizmetleri

  •  
  • Prosfesyonel , öğrenci ve işlemeli ud imalatı.
  • Çeşitli müzük aleti ve aksesuarları satışı.
  • Enstruman Tamiri (Ud,Gitar Çeşitleri,Saz Çeşitleri, Mandolin, Cümbüş, Buzuki, Davul, Darbuka, Kanun...) .
  • Enstruman bakımı.
  • Tel Değişimi,
  • Müzik Aleti Özel Dersleri : Ud , Gitar , Keman , Saz , Bağlama , Bateri , Ney, Darbuka , Akordion (Not: Sadece bire bir ders yapılmaktadır.)      

Ürünler

Deniz Müzik Büyükçekmece